MAKIJAŻE

Dzienny - Zadaniem makijażu dziennego jest wydobycie naturalnego piękna kiobiety. Powinien podkreślać wszystkie walory naszej urody pozostając zarazem niezauważonym. Makijaż dzienny ma przede wszystkim retuszować niedoskonałości, dlatego musi być wykonany z dobrze dobranych kosmetyków. Dla przykładu: podkład w makijażu dziennym musi mieć odcień jak najbardziej zbliżony do koloru naszej cery, aby uniknąć nieprzyjemnego efektu maski (tapety) lub nienaturalnej bladości.

Wieczorowy - Makijaż wieczorowy jest rodzajem makijażu okolicznościowego, który wykonuje się na specjalną okazję. Przygotowując makijaż wieczorowy trzeba pamiętać o tym, by dostosować go do pory dnia w jakiej mamy zamiar się w nim pokazać. Światło świec oraz sztuczne oświetlenie to istne pochłaniacze kolorów z tego powodu makijaż powinien opierać się na wyrazistych i intensywnych barwach, oraz wyostrzonych konturach.  Tak jak przy każdym rodzaju makijażu tak i w wieczorowej jego wersji powinniśmy skupić się na uwydatnianiu naszych zalet. Warto zatem pamiętać o tym, że makijaż wieczorowy to kluczowy element naszej kreacji.

Ślubny + próbny - Makijaż ślubny to makijaż okolicznościowy łączący w sobie cechy makijażu dziennego i fotograficznego. Powinien spełniać następujące zadania: dyskretnie i subtelnie podkreślać naturalne piękno kobiety retuszując jej niedoskonałości, oraz być jak najbardziej trwały. Każda kobieta w dniu swojego ślubu chce wyglądać zachwycająco. Na ten efekt w równym stopniu składają się suknia ślubna, fryzura i oczywiście makijaż ślubny. Makijaż ślubny podobnie jak makijaż dzienny można wykonać koncentrując się i podkreślając oczy - doskonale sprawdzają się w tym wypadku cienie pastelowe, lub uwydatniając usta - intensywnym kolorem. Powinniśmy pamiętać, że w dniu ślubu make up musi zachować nieco stonowany charakte.  Podstawą dobrze wykonanego makijażu ślubnego jest odpowiednie dopasowanie kolorystyczne podkładu i pudru do cery. Wskazane są podkłady rozświetlające oraz kosmetyki matujące i utrwalające makijaż. Dzięki temu twarz Panny Młodej zachowa świeżość i promienność do samego rana.